קרוס באדי ליד -

מעבר מצד לצד

סרטונים נוספים:

 • Time is TBD
  YAIReCHEN.com
  במיוחד למתחילים. הגיע הזמן ללמוד תרגיל שיעזור לכם לעשות את הריקוד ליותר מעניין. כנסו עכשיו
 • Time is TBD
  Location is TBD
  בצ'אטה זה אחד מסגנונות הסלסה והריקודים הלטיניים הפופולארי ביותר בעולם כאן תוכלו ללמוד מהצעד הראשון...

בסרטון למעלה חן ויאיר ילמדו אותכם את אחד מהתרגילים הבסיסיים ביותר בסלסה. כשתתחילו ללמוד סלסה, אתם תרקאו שיש מספר תרגילים בסיסיים שעליכם ללמוד בקורס סלסה למתחילים ביחד עם חן ויאיר, כדי שתוכלו לפתח את הריקוד שלכם. אחד מהתרגילים הבסיסיים וחשובים שתתחילו ללמוד סלסה, נקרא "קרוס באדי-ליד" - "Cross Body Lead" (או בקיצור אנו נוהגים לקרוא לו- קרוס באדי).

בסלסה בסגנון האל.איי, אתם תבינו שיש רמות טכניקה שונות, החל מהרמה בסיסית, ועד לרמת מאסטר. אמנם "הקרוס באדי" הוא תרגיל מאוד בסיסי אבל מי שיודע לבצע אותו עם מן סטייל וליידי סטייל בכמו שמלמדים בקורסים של חן ויאיר, התרגיל הזה יכול לפעמים להיות כמו ריקוד בפני עצמו. חשוב לכם מאוד לדעת את הקרוס באדי ברמה מאוד גבוהה בגלל שאתם זקוקים בריקוד שלכם כדי שהריקוד שלכם יראה זורם וחלק יותר. הדבר הנכון בשבילכם לעשות, הוא לתרגל את התרגיל הזה הרבה פעמים, עד שהוא יושב ומרגיש לכם טבעי, ורק אז להמשיך ללמוד עוד וריאציות מעולם הסלסה.

הדבר הראשון שתלמדו אצל חן וחאיר זה להבין את רמת החשיבות של הבסיס, וכמובן הקרוס באדי הוא חלק מהבסיס של הסלסה. חשוב לכם מאוד לדעת שבכל רמות השיעורים בעולם הסלסה, יש קרוס באדי. ההבדל הוא רמת הטכניקה השונה בין הרמות.

בוידיאו למעלה (בהדגמה של חן ויאיר) תראו איך מבצעים "קרוס באדי" כאשר רוצים להעביר את הבחורה מצד אחד לצד השני. ברגע מוסיפים את הקרוס באדי, הריקוד נהיה פתאום יותר דינמי ומעניין.

באמצעות הקרוס באדי-ליד אנו יוצרים גיוון בריקוד וגורמים לו להיראות מרשים יותר ותנועתי יותר. 

אז איך מבצעים את ה"קורס באדי"?

המהלך הזה מתבצע על שביעייה שלמה, כאשר הגבר צועד ב - 1 קדימה, בספרה -2 הגבר מזיז את רגל ימין הצידה, וב - 3 הגבר עומד 90 מעלות לצידה השמאלי של הבחורה ומפנה לה את הדרך, כך שהיא תוכל לבצע את הקרוס באדי ליד ולעבור לצד השני.

ברגע שתתחילו לרקוד ותבצעו את הקרוס באדי ליד, אתם תראו שיפור מיידי בריקוד שלכם.

חשוב לראות את הדגשים הקטנים אצל חן ויאיר בוידיאו למעלה בשביל להבין את ההובלה ואת המיקומים המדוייקים בשביל להוביל את הבחורה בצורה שאתם מרגישים בטחון בתרגיל הזה.

בשלשה הבאה הגבר לוקח את רגל ימין שלו ודורך במקום (בסיפרה -5), בסיפרה- 6 מתחיל לפנות לכיוון הבחורה בחזרה עם רגל שמאל, ובסיפרה -7 חוזר מול הבחורה כשהמשקל הוא על רגל ימין.

צעדי הבנות ב"קרוס באדי"- הבחורה בשלשה הראשונה מבצעת צעדי בסיס רגילים- כלומר, ימין אחורה בסיפרה- 1, שמאל דריכה במקום בסיפרה- 2 וימין מעט קדימה בסיפרה- 3.

בשלב זה, כשהגעתם לסיפרה -3 הגבר אמור לעמוד בפוזיציה בה הוא פינה לבחורה את הדרך (המסלול) והוא עומד 90 מעלות לצידה השמאלי. ולכן מכאן, כל מה שנאר לבחרה לעשות, זה לצעוד קדימה בסיפרה- 5 עם רגל שמאל, בסיפרה -6 מתחילה לפנות חזרה אל הגבר עם רגל ימין, ובסיפרה-7 מסיימת מול הגבר כאשר המשקל הוא על רגל שמאל.

ומשם חוזרים לצעדי הבסיס- בנים מתחילים ברגל שמאל קדימה ובנות מתחילות ברגל ימין אחורה (וחוזר חלילה).

במידה ואתם מרגישים צורך לחזור, לחזק ולהבין לעומק יותר את צעדי הבסיס- לחצו כאן

 • whatsapp

!חייגו עכשיו

052-5385189

- או -

דברו איתנו

!בווצאפ

***סניפים ברחבי הארץ***

:אולי יעניין אותך גם

חוג ריקודים למבוגרים

ללמוד מהצעד הראשון בטווח גילאים שמתאים בדיוק בשבילכם. כנסו עכשיו ותתחילו לרקוד!

קורס סלסה מצעדי הבסיס

הגיע הזמן לרקוד בחופשיות ובבטחון במקום שנותן לכם תמיכה ודואג לכם לבני זוג. כנסו עכשיו ותתחילו לרקוד בסגנונות הלטיניים שמשגעים את העולם!

אודות חן ויאיר

 חן ויאיר מייצגים את ישראל באליפויות עולם. ומדורגים כיום חמישייה ראשונה בעולם', והצורה ש....

חובה לדעת!

 

איך להפוך מרקדן חובבן למקצוען. - הדבר הראשון שעושים לפני שבכלל שוקלים לעבור מחובבן למקצוען זה....

טוב לדעת!

סלסה בסגנון האל איי. - סגנון הסלסה המוביל בעולם כיום. סגנון זה ...

סקרנים לדעת על מוזיקה לטינית?

 מוזיקת הלטינית והסלסה משלבת בתוכם מספר כלים ש...