top of page

בצ'אטה – Bachata

הבצ'אטה מגיעה מהרפובליקה הדומיניקנית, והנה כמובן גם סגנון מוסיקה וגם סגנון ריקוד לטיני, הנחשב כיום לאחד הסגנונות הנחשקים והפופולריים בארץ ובעולם. בטח רובכם נחשפתם לסגנון הבצ'אטה ע"י השיר המוכר של להקת- Aventura – אשר כבש את המצעדים בשנת 2002 עם השיר Obsession .

את סגנון ריקוד הבצ'אטה תוכלו ללמוד בקורס בצ'אטה מהצעד הראשון בבית הספר של חן ויאיר. לבית הספר קיימים סניפים ברחבי הארץ.

כמו כן, גם זמרים ואומנים ישראליים תפסו את הרעיון  בשנים האחרונות, כמו הזמר- רותם כהן- שהוציא את הלהיט "כל-כך יפה לך" בשנת 2017, שעד היום מתנגן ופופולרי מאוד בכל מועדוני הסלסה בארץ ובעולם.

מאחר ומוסיקת הבצ'אטה הנה מוסיקה רומנטית שמושפעת לרוב מהבולרו ומהמרנגה, ומדברת על אהבה, פרידה, ותשוקה, התפתח ריקוד הבצ'אטה גם הוא בהשפעת סגנונות הריקוד הלטיניים כמו - מרנגה, סלסה, ממבו, צ'ה צ'ה ועוד...

תלמידים רוקדים - בצ'אטה סלסה וריקודים לטיניים

  • whatsapp

***סניפים ברחבי הארץ***

הבצ'אטה נחשבת לריקוד רומנטי וסקסי, ומקצבה איטי יותר ממקצבי הסלסה השונים - ממבו, מרנגה, סלסה קובנית ועוד...

מאחר ומוזיקת הבצ'אטה נחשבת ל-"SLOW", בעולם הלטיני, לאנשים רבים קל יותר ללמוד את הסגנון הזה מאחר והמקצב, המוסיקה, וצעדי הבסיס של הריקוד, קלים ופשוטים יותר להבנה.

ברגע שתתחילו ללמוד אצל חן ויאיר, תלמדו ביחד איתם, צעד אחר צעד איך לרקוד נכון, איך להוביל בצורה הברורה ביותר, ואיך לעשות כל תנועה בריקוד שלכם, עם בטחון.

זמרים מפורסמים מעולם הבצ'אטה

אחד מסגנונות המוסיקה והריקוד ופופולריים ביותר כיום ברחבי העולם. על מוסיקת הבצ'אטה, ועל עולם הבצ'אטה השפיעו רבות זמרים, להקות ואומנים מפורסמים, אשר יצרו ופיתחו את מוסיקת הבצ'אטה מאז ועד למוסיקה אותה אנו מכירים היום.

זמרים מוכרים ופופולריים בעולם הבצ'אטה:

Dani J - לשירים של דני ג'יי, - כנסו לכאן! 

Prince Royce - לשירים של פרינס רוויס,כנסו לכאן! 

Aventura - לשירים של אוונטורה כנסו לכאן! 

Xtreme - לשירים של אקסטרים כנסו לכאן! 

Romeo Santos - לשירים של רומאו סנטוס כנסו לכאן!

Louis Guerra - לשירים של רומאו סנטוס - כנסו לכאן!

Monchy & Alexandra  - לשירים של רומאו סנטוס כנסו לכאן! 

Anthony Santos לשירים של אנטוני סנטוס כנסו לכאן!

ועוד רבים נוספים אותם תוכלו לשמוע בעמוד מוסיקת הבצ'אטה.

 

הבצ'אטה הוא ריקוד לטיני, שמי שמגיע ללמוד אצל חן ויאיר בצ'אטה, מגיע בין היתר כדי ליצור חיבור חברתי באמצעות הריקוד, שהפך להיות אחד מסגנונות הריקודים הלטיניים הפופולריים ביותר במועדוני הסלסה כיום בעולם.

מדריכי סלסה ובצ'אטה רבים מהארץ ומהעולם באים ללמוד מחן ויאיר איך ללמד נכון, איך לשפר את הריקוד והטכניקה שלהם בעצמם ואיך כמובן לעמוד מול קהל.

כשתתחילו ללמוד לרקוד בצ'אטה אצל חן ויאיר, עכשיו אתם תבינו שיש הרבה יתרונות לריקוד הבצ'אטה. אחד מהיתרונות הגדולים בריקוד הבצ'אטה, שבריקוד זה יש הרבה תנועות חושניות (בצ'אטה סנסואל- Bachata Sensual) וסקסיות, מה שנותן לבחורה הזדמנות לפתח ביטחון, להתבטא ולהתפתח מבחינה תנועתית בריקוד. ובנות כשאתן  וכשתבואו ללמוד אצלנו, את תלמדי ביחד עם חן איך לבצע את כל התנועות האלו בריקוד בדרך הנכונה ביותר.

ואצל הגברים, אתה תלמד ביחד עם יאיר במהלך הקורס, איך בדיוק להוביל את הבחורה בצורה ברורה ועם ביטחון, וכמובן איך להניע את הגוף שתרגיש עם זה טוב.

ביחד עם חן ויאיר אתם תרגישו שהם שמים דגש ענק על ההובלה, התנועה, הקואורדינציה והבנת מוסיקה ומקצבים בקורס הבצ'אה בבית הספר. 

קל מאוד להתאהב בריקוד הבצ'אטה הזוגי הלטיני.

בקורס בצ'אטה שמתקיים בבית הספר, אתם תלמדו עם חן ויאיר, צעד אחר צעד איך לרקוד בצ'אטה, איך להניע את הגוף בדרך ובצורה הנכונה ביותר עבורכם, ואחד היתרונות בקורס בצ'אטה של חן ויאיר, הוא שהקורס מועבר על ידי שניהם, 2 מדריכים, מה שעוזר לכם מאוד ללמוד בצ'אטה בקלות,  ובנים ובנות, אתם תקבלו את הדגשים שבדיוק להם אתם זקוקים.

בקורסים שמתקיימים בבית הספר של חן ויאיר, תווכחו לגלות שצעדי הבסיס של ריקוד הבצ'אטה, יחסית פשוטים להבנה, וכשתכנסו לעולם הריקוד הלטיני, קל יותר להתחיל מסגנון הבצ'אטה, בגלל שהוא נותן בסיס טוב להבנת צעדי הבסיס, הקצב, הבנת הובלה, מובלות , תנועתיות של הגוף ומוסיקליות.

Success! Message received.

!חייגו עכשיו

052-5385189

- או -

השאירו פרטים 

***סניפים ברחבי הארץ***

אם איי פעם למדתם או תתחילו ללמוד אצל חן ויאיר, אז אתם בטח יודעים כמה חשובים הצעדים הבסיסים של הריקוד, מאחר ועל הצעדים הבסיסיים הללו נבנה כל הריקוד. אתם תלמדו בקורס בצ'אטה של חן ויאיר איך להוביל ולהיות מובלות בריקוד, והכי חשוב זה לתרגל ולהעלות את הבטחון שלכם בריקוד, ולדעת איך לשפר את התנועה שלכם בריקוד.

כמובן שבבית הספר של חן ויאיר יש קבוצות שמתאימות לכל הגילאים ולכל הרמות. החל מקורס בצ'אטה למתחילים ועד בצ'אטה מאסטר.

ריקוד הבצ'אטה הוא דרך מצויינת לעשות ספורט ופעילות גופנית בצורה מהנה וכיפית, וכמובן גם דרך מעולה לאזן את האנרגיה, לקבל ולצבור ביטחון, להכיר אנשים חדשים ואולי אפילו למצוא בן או בת זוג.

אז...קצת רקע על הבצ'אטה כמוסיקה וכריקוד.

הבצ'אטה הומצאה ברפובליקה הדומיניקנית בסביבות השנים - 1960.

היא הומצאה במקור על ידי משרתים שחורים בבתיהם של האדונים הלבנים. את מוסיקת הבצ'אטה הם ניגנו מכל הבא ליד- פחים, מקלות, חבלים, וכל דבר שהיה ניתן למצוא בהישג יד.

אחת הסיבות שהבצ'אטה היא מוסיקה איטית, היא מאחר והיא דיברה בזמנו הרבה על סבלם של העבדים השחורים, ועל חייהם הקשים והייתה פופולרית בקרב חיילים וזונות, והייתה דחויה על ידי המעמדות הגבוהים.

ב1961, הזמר והיוצר- Manuel Calderon הוציא מספר שירים שהחלו להתפרסם ולהתפשט בעולם, מאחר ובתקופה זו חל שינוי במצבה של הרפובליקה הדומיניקנית, בגלל שהיא קיבלה עצמאות, ובזכות כך המעמדות הלכו ונעלמו, וזו הייתה ההזדמנות לפריצה של מוסיקת הבצ'אטה.

בשנות ה-80 החלו להתפרסם זמרי בצ'אטה עם להיטים שונים, שהחלו להיות פופולריים מאוד, כמו- Louis Guerra, Anthony Santos ו-Frank Reyes , ששיריהם ומוסיקת הבצ'אטה שיצרו ופירסמו, פופולריים ומושמעים עד היום.

בתחילת דרכו של ריקוד הצ'אטה, היה זה ריקוד פשוט, בלי הרבה תרגילים ווארציאציות, מעד מאוד סיבובים, והתמקד בעיקר בריקוד צמוד ורומנטי בין הגבר לאישה - דומה מאוד למה שאנו מכירים כריקוד ה-SLOW שהיה מאוד פופולרי שנים רבות ברחבי הארץ ואירופה.

בשנים האחרונות, הב'צאטה קיבלה "טוויסט" חדש, ורקדנים בכל העולם החלו לשלב בריקוד אלמנטים ותנועות מסגנונות נוספים של ריקוד כמו- זוק למבדה, צ'ה צ'ה, סלסה אל.איי, ממבו, בלט, היפ הופ ועוד...

זאת הסיבה, שאלה שמתחילים ללמוד בקורס בצ'אטה של חן ויאיר, תוכלו ללמוד את הבצ'אטה כפי שהיא נרקדת כיום בכל מועדוני ופסטיבלי הסלסה ובצ'אטה בכל העולם- בשילוב של סטייל, תנועות גוף, ואריאציות, משחקי ידיים, סיבובים ועוד...

 

סיכום שיעור בצ'אטה עם חן ויאיר - 2 מדריכים בכל קורס

ריקוד הבצ'אטה נותן הזדמנות לרוקדים לתת דגש על סטייל ותנועות גוף חופשיות ההפך מהנוקשות של ריקודים הסלוניים, מה שנותן למי שמתחיל לרקוד את הסלסה בסנגון הבצ'אטה, להבין את הריקוד במהירות ובקלות רבה יותר.

הבצ'אטה התפתחה לסטייל בשם "בצ'אטה סנשואל". הרקדנים שיודעים באמת לרקוד את סטייל הבצ'אטה, יודעים איך לשלב בין השיינס (עבודת הרגליים) בסגנון הבצ'אטה, ליידיי סטייל  (סטייל לבנות) ומן סטייל בבצ'אטה (סטייל של גברים) לבין הואריאציות אותן מבצעים בריקוד הבצ'אטה.

בבצ'אטה יש המון וריאציות ותרגילים שעל כל רקדן לדעת כדי לרקוד את הבצ'אטה בדרך הנכונה, להתפתח בתור מובילים ומובלות, ולהפוך את הריקוד למעניין, סקסי ורומנטי כמו שהוא.

כשתתחילו ללמוד את ריקוד הבצ'אטה אצל חן ויאיר, ותעברו את שלב הבסיס (הבנת הצעדים, המקצב, הקצב והתרגילים הבסיסיים), תוכלו להתחיל לשלב את הסטייל של הבצ'אטה, המשלב הרבה תנועות גוף ידיים ורגליים.

בריקודי הבצ'אטה, אפשר לרקוד בפוזיציה פתוחה או סגורה. וכמובן שיש וריאציות ותבניות של תרגילים בשילוב של "גלים" המבוצעים ע"י תנועת בגוף של הגבר והאישה- את כל זאת תוכלו ללמוד בקורסים של בצ'אטה אצל חן ויאיר.

בצ'אטה

מתרגלים לומדים את סגנון הבצ'אטה - סניפים ברחבי הארץ! 

הרבה תלמידים מספרים שאחת מהסיבות שהם מאוד אוהבים את סגנון הבצ'אטה, היא שהסגנון מאפשר להם ללמוד להזיז ולהניע את הגוף בצורה יפה ועם בטחון. כשתבואו לקורס בצ'אטה של חן ויאיר, אתם תלמדו איך לבצע את התנועות האלו בדרך הנכונה ביותר.

כמובן לפני שמגיעים לשלב הסטייל ותנועות הגוף, חשוב מאוד להבין איך לרקוד קודם כל את צעדי הבסיס ואז להוסיף תנועות ידיים וגוף. ריקוד הבצ'אטה נמצא כדרך מדהימה להכיר אנשים חדשים, ליצור מעגל חברתי חדש, ללמוד איך להזיז את הגוף ואפילו להבין איך להירגע, להנות ולעשות את זה בכיף, בגלל שהבצ'אטה זה חלק מאוד גדול בעולם הסלסה.

 

 חשוב לדעת שכשרוקדים סלסה, אז לומדים להירגע, להקשיב למוזיקה הלטינית, נותנים לגוף לנוע עם הקצב, להשתחרר ולרקוד ואז מגיעה ההנאה האמיתית.

עם ניסיון של 20 שנה בהדרכה ולימוד, החל מקורסים של בצ'אטה למתחילים, ועד לבצ'אטה מאסטר, ואפילו הכשרה לתחרויות בין לאומיות, אנחנו מזמינים אותכם, שתבואו ותירשמו לקורס בצ'אטה של חן ויאיר, כדי שתתחילו ללמוד את הבצ'אטה בקלות ובמהירות.

Thanks! Message sent.

  • whatsapp

!חייגו עכשיו

052-5385189

- או -

דברו איתנו

!בווצאפ

***סניפים ברחבי הארץ***

bottom of page