top of page
כתבה - חשוב לדעת לפני שרוקדים סלסה ובצ'אטה

10 דברים שחייבים לדעת,  לפני  שמתחילים לרקוד סלסה ובצ'אטה

תלמיד שלי סיפר לי, שהוא מאוד ביישן בכל מה שקשור לריקודים. הוא בחיים לא למד לרקוד, לא למד לזוז ולהזיז את הגוף, ולכן הוא קצת חושש, והוא מוצא את עצמו, בכל פעם שהוא הולך לארוע או מסיבה, רק יושב מהצד ומסתכל על כולם רוקדים, ומבפנים- הוא אכול קנאה!

ככשאלתי אותו, למה הוא חושב שזה הגיע למצב הזה, הוא ענה שאף פעם לא היה לו זמן, אבל זה חלום שלו ללמוד לרקוד, ובכלל הוא מאוד אוהב מוסיקה לטינית, אבל בגלל שהוא כבר לא ילד, הוא קצת חושש לעשות מעצמו צחוק מול אנשים אחרים.

אם הסיפור הזה או ההרגשה הזו מוכרים לכם- חשוב מאוד שתקראו את הכתבה הזו.

הרגע הזה, שאתם עוצרים ומדמיינים את עצמכם על חברת הריקודים, רוקדים, נהנים, צוחקים, ועושים את מה שאתם באמת אוהבים- זה הרגע אליו תגיעו, כשתתחילו ללמוד לרקוד סלסה. בבית הספר של חן ויאיר, תרגישו בנוח מהשניה הראשונה, גם בזכות היחס החם והאוהב, ההבנה, וההקשבה, וגם בזכות הידע, הניסיון, ושיטת הלימוד שהם פיתחו שגורמת לכולם ללמוד לרקוד סלסה בקלות ובמהירות, בקבוצות כיפיות עם תלמידים שבאים ללמוד בדיוק כמוכם- מההתחלה, מהבסיס- וזה כבר משהו שנותן לך הרגשה של ביטחון, כי כולם מגיעים ביחד ללמוד מאותה הרמה.

 

לפני שנספר לכם מהם 10 הדברים שחשוב לכם לדעת לפני שתתחילו ללמוד לרקוד סלסה, יש כמה דברים שחשוב לדעת: סגנון האוכלוסיה שמגיעים לרקוד סלסה אלו אנשים שבאים ליהנות, להשתחרר מהלחץ היומיומי, לעשות משהו לגוף ולנפש, בכל גיל, בכל שלב בחיים. אלו אנשים עם אנרגיה טובה, שבסך הכל באים ללמוד איך לרקוד, איך לקבל ביטחון בריקוד ובתנועה, לצאת מהביישנות, לנסות דברים חדשים, להכיר אנשים, לצאת ולהתאוורר.

אם גם אתם כאלה- אז ריקודי הסלסה הם בול בשבילכם!

תלמיד סיפר לנו הוא מאוד ביישן בכל מה שקשור לריקודים. הוא בחיים לא למד לרקוד, לא למד לזוז ולהזיז את הגוף, ולכן הוא קצת חושש, והוא מוצא את עצמו, בכל פעם שהוא הולך לארוע או מסיבה, רק יושב מהצד ומסתכל על כולם רוקדים, ומבפנים- הוא אכול קנאה!

ככשאלתי אותו, למה הוא חושב שזה הגיע למצב הזה, הוא ענה שאף פעם לא היה לו זמן, אבל זה חלום שלו ללמוד לרקוד, ובכלל הוא מאוד אוהב מוסיקה לטינית, אבל בגלל שהוא כבר לא ילד, הוא קצת חושש לעשות מעצמו צחוק מול אנשים אחרים.

אם הסיפור הזה או ההרגשה הזו מוכרים לכם- חשוב מאוד שתקראו את הכתבה הזו.

אז אם הגעת להחלטה שמתאים לך ללמוד לרקוד סלסה, עכשיו זה הזמן לדבר על מה כן לעשות.

כשתבואו ללמוד בבית הספר של חן ויאיר, אתם תבינו  שיש לכם הזדמנות לשים את כל החששות והפחדים מאחוריכם, ולהתחיל לעשות את מה שתמיד חלמתם.

הקורסים של חן ויאיר מיועדים ללימודי סלסה למתחילים. לימודי הסלסה מתמקדים באנשים שבאים ללמוד ממש מצעדי הבסיס, כשלאורך הקורס ובמהלך השיעורים חן ויאיר מלווים אותכם צעד אחרי צעד ואתם תקבלו עם חן ויאיר הרגשה של ביטחון, גם בזכות הניסיון הרב שצברו במשך 20 השנה, וגם בזכות הליווי הצמוד של צמד המדריכים המקצועיים שידריכו אתכם בדיוק איך להתחיל לרקוד, מרמת בסיס ועד לרמה שתוכלו לרקוד באופן חופשי.

 

לפרטים לגבי קורס סלסה למתחילים של חן ויאיר- לחץ כאן!

 

מהם 10 הדברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים ללמוד לרקוד סלסה?

1. להעז!

"יש יומיים בשנה שבהם אי אפשר לעשות כלום - אחד מהם נקרא אתמול, והשני נקרא מחר. היום הוא היום הנכון לאהוב, להאמין, לעשות ובעיקר לחיות" (הדאלי לאמה).

 

תירוצים תמיד יהיו, אבל הגיע הזמן לעשות משהו בשבילך עצמך! לנשמה!

פשוט להשתחרר מהכל- ולהנות!

כמו בכל דבר חדש, יש חששות, יש מחשבות, אבל, דמיינו את עצמכם, שאתם כבר לומדים בקורס סלסה כמה חודשים, ואתם מקבלים מחן ויאיר את כל הכלים, הטיפים והדגשים הספציפיים שמתאימים בדיוק בשבילכם, ועוזרים לכם להבין איך לזוז בחופשיות, ובביטחון, ואתם מצליחים לרקוד לקצב הלטיני, ואפילו להכיר כמה אנשים חדשים עם אותו תחום עניין, ואז אתם פתאום מוצאים את עצמכם באים ביחד עם החברים שלכם מהקורס של חן ויאיר, לרקוד במסיבות של בית הספר וסוף סוף נהנים ומגשימים את החלום.

איזו הרגשה מדהימה זאת הא?

יצא לי לדבר עם מדריך שלומד אצלנו, הוא שאל אותי, מה אני חושב על תלמידים בהתחלה שלהם.

אמרתי לו שהגעתי למסקנה שיש 3 סוגים של תלמידים

1️⃣ תלמידים שמפחדים לטעות ומפחדים לשאול שאלות- שמא מה יחשבו עליהם

2️⃣ תלמידים שהם באמצע- קצת מפחדים לשאול כל שאלה, אבל מידי פעם שואלים 

3️⃣ התלמידים האמיצים שבאמת רוצים להצליח- שואלים כל שאלה, בלי פחד- העיקר להשתפר כמה שיותר מהר

אבל מה? אנחנו אוהבים את כולם באותה המידה! 😍

כולם באים ללמוד, לרקוד ולהנות!

כולם באים ללמוד, להנות, לשפר את איכות החיים שלהם, את האנרגיה, את חיי החברה ולעשות משהו לנשמה- אז אם הצלחנו לעזור למישהו אפילו רק באחד מהדברים האלו, זה שווה הכל!

ושמנו לב שקורה משהו מדהים בקורסים שלנו!

מכירים את זה ש-אנרגיה מושכת אנרגיה?

אז זה בדיוק מה שקורה. סוג האנשים שבאים ללמוד בקורסים של חן ויאיר- אלו אנשים עם אותה האנרגיה, אנשים איכותיים, שבאים להנות, ולעשות משהו כיפי ביחד, עם אנרגיה טובה, גישה חיובית, וכאלו שהבינו שמספיק לחכות ולפחד והגיע הזמן להתחיל לעשות.

כה

2. להבין- לכל התחלה יש התחלה- סבלנות ותהנו מהדרך

בתחילת כל קורס של חן ויאיר, שמים לב שבהתחלה התלמידים קצת חוששים, קצת מפחדים, אולי קצת מסוגרים בינם לבין עצמם, זה הגיוני- בהתחלה!

אבל מה שיפה זה, רואים שפשוט משיעור לשיעור, מתחילים לקבל את הבטחון, להכיר את כולם, לצחוק, לרקוד ופשוט להנות 🥳

אז,מה שיכול מאוד להרגיע אותכם, זה לדעת שכל מי שמתחיל ללמוד סלסה- הוא מתחיל- הכוונה שזו פעם ראשונה של כולם!

אם יש משהו שתמיד חלמתם לעשות, אבל אף פעם "לא יצא", או "מה יקרה אם לא מצליחים או עושים טעויות..." – איך תלמדו אם לא תטעו?!

אם באמת הגעת להחלטה, שהגיע הזמן לעשות את מה שמתאים בול בשבילך, חשוב לזכור שזה תהליך- כיפי, מלמד, מאתגר, מצחיק, ובעיקר מהנה.👏👏👏

אחת מהסיבות שתלמידים שבאים ללמוד אצל חן ויאיר, מצליחים ללמוד לרקוד סלסה בקלות, זה בזכות הדרך בה חן ויאיר מלמדים.✔

העובדה שכולם מתחילים ביחד, באותה רמה, ומתקדמים ביחד שלב אחרי שלב, במהלך הקורס, עוזר לכולם להצליח ולרקוד בכיף, ולהגיע לרמה ממש יפה, בתוך כמה חודשים בודדים.

3. לרקוד עם כולם!

אם אחת המטרות שלכם היא להתקדם ולהשתפר מהר, הכי חשוב לכם זה לרקוד עם כולם!, וכמה שיותר, בגלל שרק ככה תוכלו לרקוד את מה שאתם לומדים. גם אם אתם תתחילו ללמוד עם חן ויאיר, אתם תבינו שברגע שלומדים איך לרקוד, חייבים להתמיע את זה באופן מיידי. אחד הדברים שתלמדו בקורסים איתנו, זה איך להטמיע ולהבין איך לרקוד נכון עם כל אחד או כל אחת. גם אם אתם רוקדים יומיים, או שנתיים, חשוב לרקוד עם כל הרמות. כי זה משפר אותנו בתור אנשים שרוקדים סלסה ובצ'אטה, ללמוד איך להוביל נכון יותר כל בחורה, ובנות, ללמוד איך להבין הובלה של כל גבר- בכל רמה!

4. הגיינה נאותה!

לכולנו חשוב להרגיש נעים עם עצמנו, ועם אלו שאנו רוקדים איתם. 🌺
תזכרו- סלסה זה ריקוד חברתי - זה אומר שיש מגע וקירבה.
גם אם ההובלה מתבצעת רק באצבעות הידיים, עדיין יהיה נעים לאחרים לרקוד איתכם אם תריחו טוב, תתלבשו יפה, ותהיו רעננים.
תזכרו שכמו שטעם זה שונה מאדם לאדם, אז גם חוש הריח שונה מאדם לאדם, ולפעמים בני אדם לא תמיד מודעים להגיינה שלהם.😤
אז גם אם אתם מרגישים שאתם צריכים להתרענן להחליף חולצה או דאודורנט, אז כמובן זה יותר ממומלץ.
וכמובן גם ההיפך- לכם יהיה כיף ונעים לרקוד עם מישהו/י ששומר על ההגיינה- ריח טוב, אפילו אולי מגבת לניגוב זיעה.
תחשבו על זה רגע- אם נעים לכם לרקוד עם מישהו או עם מישהי- תרצו לרקוד איתם שוב! ולכן חשוב גם לכם לשמור על ההגיינה- שאנשים ירצו לרקוד איתכם שוב! 👩🏼‍🤝‍🧑🏽
כל מי שבקורסים ובמסיבות ביחד עם  חן ויאיר יודעים , כמה מקפידים על הגיינה נהותה.
מומלץ גם להגיע עם חולצות להחלפה, ואם אתם מגיעים אחרי עבודה, אז מאוד מאוד מומלץ לצחצח שיניים או להביא מסטיק, תזכרו שריקוד זה סוג של ספורט אז נזכיר שוב, למקרה שמזיעים הרבה בזמן הריקוד- מומלץ מגבת קטנה לניגוב הזיעה.🏋️‍♀️
אז חוץ מללמוד איך לזוז ולרקוד, להשתחרר, להנות, לצבור בטחון, לשרוף קלוריות ועל הדרך להיכנס לכושר, גם מזיעים- ולכן חשוב מאוד לשמור על הגיינה נאותה בשיעורים, בקורסים ובמסיבות הסלסה שלנו.

 

5. גם אם אמרו לכם "לא", תמשיכו להזמין

 

עשיתם כמה שיעורים, ובא לכם לתרגל את מה שלמדתם כדי להטמיע את התרגילים.
כמובן שחן ויאיר יצרו ערב מיוחד עבור תלמידי בית הספר, שמאפשר לכם, שתגיעו לערב הזה, ותתרגלו אצלנו את כל מה שתלמדו עם חן ויאיר בשיעורים
התקלחתם, התארגנתם, אכלתם משהו, צחצחתם שיניים, שמתם דיאודורנט – (הגיינה נאותה כבר אמרנו נכון?), ולקחתם את נעלי הריקוד, מגבת וכמובן, חולצה להחלפה, והגעתם לערב סלסה ובצ'אטה, ואתם קולטים את האווירה הכיפית, האנרגיות המטורפות- כולם נהנים ורוקדים לצלילי המוסיקה הלטינית.
ואז מגיע הרגע- להזמין מישהו/י לרקוד.
אז קודם כל- חוק חדש בעולם- גם בנות מזמינות בנים 😱- אבל נחזור לזה עוד רגע. 
אז לצורך העניין, הגעתם לערב סלסה ובצ'אטה, ראיתם מישהי/ו מהקורס שלך עומדים בצד, והחלטתם להזמין אותם לרקוד ולתרגל את מה שלמדתם בקורס.
אבל קיבלתם רגליים קרות.
זה הגיוני, זה קורה, אז קודם כל - נשימה עמוקה, ופשוט תזמינו בחור/ה.
אם קרה, ויכול לקרות, שבדיוק אותו אדם שהזמנתם, לא יכל לרקוד, התעייף, התבייש/ה או מכל סיבה אחרת, סירב/ה- זה בסדר, זה קורב- אבל לא קרה כלום.
אבתשבו אולי אותו אדם קצת ביישן, אולי הם חושבים שהם לא מספיק טובים, אולי בדיוק רקדו כמה ריקודים ורוצים לנוח מעט...הכל יכול להיות- אז דבר ראשון- בלי לשפוט- פשוט לעבור הלאה ולהמשיך להזמין.
בקורסים, ובשיעורים עם חן ויאיר, אחד מהדברים שמלמדים זה שאם מישהו או מישהי מזמינים אותכם לרקוד, תמיד לומר "כן"! 👍
אבל אתם יודעים, לפעמים אנשים עוברים דברים במהלך הערב, ואם קרה ונעניתם בשלילה, תעברו לגבר/בחורה הבאה ושוב תזמינו לרקוד- בגלל שבשביל זה הגעתם!
אז גם אם למישהו במקרה לא היה "חשק" או "כוח", עדיין תמשיכו ותזמינו, כי ככה תרקדו, תתרגלו ותצברו את הבטחון שלכם בריקוד וגם תבינו איך "להזמין לרקוד". 
תלמיד סיפר לנו שפעם הוא ממש פחד להזמין מישהי לרקוד- אם היא תגיד "לא" או אם היא טובה יותר ממנו אז פחד לעשות פאדיחות, אבל ברגע שהוא אימץ את השיטה של – להמשיך להזמין לא משנה מה, הוא פשוט נשאר כל הערב על הרחבה- ובסופו של דבר, לא רק שהוא רוקד ונהנה, הוא גם הפך להיות ממש טוב וקיבל בטחון ככה שפתאום כולן רוצות לרקוד איתו.
ובנות- כן- גם אתן מזמינות! 😁
אם אתן מאלה שחושבות לעמוד בצד ולחכות למישהו שיזמין אתכן- זו טעות חמורה!
כי בסופו של דבר הסיכוי הוא שתמצאו את עצמכן עומדות בצד כל הערב ומסתכלות על כולם רוקדים....
אז מה כן לעשות?
להזמין!!!! 🤝
אנחנו מזמן כבר לא בשנות ה-50, שבהם רק הגבר מזמין.
התקדמנו, ואנחנו הבנות רוצות שיוויון נכון?
אז יאללה, תיזמו, תזמינו ותראו איך אתן רוקדות כל הערב ונהנות, מכירות אנשים חדשים ומקבלות בטחון.
עצם הפעולה של לצאת מאזור הנוחות ולקבל אומץ ולהזמין מישהו לרקוד- זה כבר משהו שמקדם ומשפר לכן את הביטחון.
אז פשוט תעשו את זה!
ואז תראו, שברגע שרואים אתכן על הרחבה, כבר ימשיכו להזמין אותכן.
כי מי שיושבת בצד, בדרך כלל נראית כמו מישהי שלא מעוניינת לרקוד (מכל סיבה שהיא), אז לכן עדיף לכן להיות כמה שיותר על הרחבה, לרקוד, לצחוק, להנות ולעשות את מה שבאמת באתן לעשות- לרקוד סלסה ובצ'אטה

6. מה לובשים לשיעורי ומסיבות הסלסה ובצ'אטה שלנו?
 
ב-2 מילים- מה שנוח!
אבל, כן חשוב לדעת מה נהוג ללבוש, כדי שיהיה לכם ולסובבים אותכם נעים ללמוד ולרקוד ביחד איתנו בשיעורים.
 
כבר מראש חשוב שתדעו שאין צורך בחליפות או בשמלות ערב מטורפות- הרי אף אחד לא רוצה לבלוט יותר מידי, במיוחד כשמדובר בשיעורים ראשונים, אז כדי למנוע מבטים ותשומת לב יתרה, עדיף לבוש נוח.
 
אבל.... בואו נבין לעומק באילו סיטואציות נרצה להתגנדר, ומתי אפשר להתלבש יותר נוח. 
 
גברים 🕺 
מה מומלץ ללבוש כשתבוא לשיעורים שלנו, וממה עדיף להימנע?
 
מומלץ 👍- מכנס רגיל/ ג'ינס או מכנס ספורט ו/או מכנסי 3/4.
להימנע🤦‍♂️- ממכנסיים קצרים- פחות מכובד.
 
מומלץ👍 - חולצות טי-שירט יפות ונוחות, חולצות פולו - קצר או ארוך- מה שנוח, אפשר חולצות מכופתרות עם שרוול קצר.
להימנע 🤦‍♂️- מחולצות מכופתרות עם שרוול ארוך וגופיות!
נשים 💃 
מה מומלץ ללבוש כשתבואי לשיעורים שלנו, וממה עדיף להימנע?
 
מומלץ 👍- טייץ, טייץ עד הברך, ג'ינס ארוך, 3/4 או קצר, אוברול
להימנע🤦‍♀️- מכנסונים קצרצרים, חצאית קצרה, ג'ינס צמוד מידי קצר/ארוך, שמלה /חצאית ארוכה.
מומלץ 👍- חולצות אלגנט, חולצות יציאה, טי שירט. עדיפות לחולצות עם שרוול קצר/ארוך, אפשרי גופיות 
להימנע🤦‍♀️- חולצות סטרפלס ואקססוריז- טבעות, שעונים, צמידים וכו'- כבר קרו מקרים שבטעות הטבעת שרטה את היד של מישהו בזמן הריקוד, או הצמיד נתפס בחולצה של מישהו... אז כדי למנוע מצבים פחות נעימים, עדיף לבוא קלילות.
תחשבו על משהו נוח שיקל עליכן בריקוד, ותוכלו להתפקס בריקוד ולהנות ממנו, מאשר להתעסק בחולצה בלהרים את הכתפייה, למשוך את השמלה/חצאית למטה שלא תעלה לאזור האגן או שמלה שנופלת או מתנפנפת למעלה מידי. אגב, לנשים פחות מומלץ ג'ינס בגלל שהוא בדרך כלל פחות גמיש ופחות נוח להזיז איתו את האגן, אלא אם כן , זה ג'ינס סטראצ'י נוח. 
למתי כן אפשרי "לדפוק הופעה" ולבוא בלבוש מושקע?
למסיבות שלנו!
כשתבואו למסיבות של חן ויאיר אפשרי לבוא עם משהו יותר שיקי או אלגנטי, או מושקע- אבל שוב- שיהיה נוח.
7. סבלנות!
בעולם שלנו, כולם מחפשים את ה"כמה שיותר מהר".
תלמידים אומרים לנו: "נו, אני רוצה כבר להיות ברמה שלכם, כמו שאתם רוקדים!"
פעמים רבות אנו נתקלים באנשים שבאים ללמוד סלסה וחושבים שתוך חודש הם כבר רקדני סלסה מהוללים.
ללמוד סלסה זה תהליך- תהליך כיפי ומספק שאין כמותו, אבל זה עדיין תהליך.
יש כ"כ הרבה מה ללמוד בסלסה, וזה מה שהופך את הריקוד הזה לכיפי, מהנה וממכר, כי תמיד יש מה ללמוד, איך להשתפר, ואיך לעשות דברים בצורה יותר נכונה.
בין אם זה תרגילים וואריאציות, או תנועות גוף, או שיינס (עבודת רגליים), ליידי סטייל / מן סטייל- סגונונת נוספים כמו אפרו, פצ'אנגה, בוגלו ועוד, תמיד יש מה ללמוד ואיך להשתפר ולהגיע לרמה הבאה.
אז תבואו ללמוד לרקוד סלסה בידיעה שזה תהליך שהולך לשנות לכם את החיים לדבר הכי טוב שקרה לכם- כי זו באמת המתנה הכי טובה שאדם יכול להעניק לעצמו, ובכלל הסלסה זו המתנה הכי טובה שיש בעולם- אין פוליטיקה, אין גזענות, אז לא משנה מה העדה שלכם, בני כמה אתם, אם אתם גבוהים או נמוכים, רזים או שמנים, עם קואורדינציה או בלי, כולם רוקדים עם כולם, לומדים, משתחררים ופשוט נהנים! 
אז תהיו סבלניים עם עצמכם ותהנו מהדרך 🥳💃🕺
אגב,
זו אחת מהסיבות שהקורס של חן ויאיר בנוי בדרך מאוד ספציפית, שתוכל להביא אותכם לרמה של ריקוד שלם וזורם, בתוך כמה חודשים במקום בתוך כמה שנים.
 
8. איזון- תרפיה- מהרגשה של -😫 להרגשה של - 😎😁🥳
הסלסה מאזנת אותנו!
אנחנו שומעים כל כך הרבה סיפורים מתלמידים שלנו שמספרים לנו איך הסלסה שינתה להם את החיים.
איך הם פתאום מאושרים יותר, רזים יותר, מרגישים טוב יותר, לוקחים דברים בפרופורציות טובות ונכונות יותר וממש פורחים ומרגישים מאוזנים.
בגלל שריקוד הסלסה זו התרופה הכי טובה להכל. 
התלמידים שלנו קורים לזה - מצבר או מטען.
הם אומרים שגם אם הם חוזרים מיום עבודה ארוך, עייפים, מטפלים בילדים, או הולכים ללימודים ומרגישים לא הכי טוב או קצת עייפים, פתאום כשהם באים אלינו לרקוד סלסה ובצ'אטה, ופשוט שוכחים מהכל ופשוט נהנים- כאילו מישהו מילא אותם במצברים חדשים.
זה ממלא אותם באנרגיות חדשות, טוען אותם מחדש, ועוזר להם מנטאלית, נפשית ופיזית להרגיש טוב, ולחשוב בצורה נכונה ובריאה יותר וללמוד איך להתמודד עם דברים שנראו בעבר קשים, בקלות רבה יותר- כי הם מאוזנים נפשית ומנטאלית, אז קל להם יותר להתמודד עם כל דבר.
התלמידים של חן ויאיר מקבלים עך הדרך, במהלך הקורס, כלים שעוזרים להם להבין שלא משנה מה עבר עליהם במהלך היום, כשיש בערב סלסה ובצ'אטה- זה כבר מעלה ומשפר להם את מצב הרוח כי הם יודעים שהם מגיעים למקום שמרגישים בו טוב, בנוח, עם אנשים אהובים ואנרגיות חיוביות.
מעבר לזה שהסלסה, מאחר והמוסיקה והריקוד עצמם מאוד שמחים ועושים מצב רוח טוב, הם מהווים עבור אנשים רבים סוג של תרפיה.
מקום לבוא ולהירגע, להשתחרר ולשחרר את כל הלחצים, לשכוח מכל מיני בעיות בחיים, ופשוט להנות.
ריקודים בכלל והסלסה והבצ'אטה בפרט זו תרופה נהדרת כמעט לכל בעיה.
בדיוק תלמידה סיפרה לחן, שלפני שהיא הגיעה לשיעור אצלנו, עבר עליה יום קשה מאוד, גם בעבודה וגם בבית.
כולנו מכירים את זה, מסוג הימים האלו שרוצים שפשוט ייגמרו, אבל מה?
הגיע הערב, היא באה לשיעור אצל חן ויאיר, וסיפרה שפשוט שכחה מהכל, קיבלה אנרגיות ונהנתה מכל שנייה, כאילו כלום לא קרה.
אתם מבינים?
זה הסוד להצלחה של איזון האנרגיה 😁

 

9. אפשר גם להכיר! 💑
כן, ברור שכן!
בסלסה זה מקום נהדר להכיר אנשים חדשים, ליצור חברויות חדשות, ואפילו לפתח קשרים רומנטיים.
המון תלמידים שלנו הכירו אצלנו בסלסה והתחתנו, או נכנסו לקשרים רציניים, וגם הרבה מהם פשוט באו והכירו חברים חדשים, כי לכולם יש מכנה משותף- שזו הסלסה- אז כולם באים לשיעורים של חן ויאיר ביחד, לערבי הסלסה שלהם ביחד, ונהנים, יוצאים ומבלים, ומקבלים חוויות וחיים חדשים.

תלמידה סיפרה לנו שלפני שהתחילה לרקוד סלסה, היו לה מעט חברים (וזה לא משהו שהיא הרגישה איתו בנוח), אבל פתאום שהיא התחילה להגיע לקורסים ולשיעורים של חן ויאיר, ולערבי הסלסה שלהם, היא הכירה המון חברים חדשים, שהיא מספרת שהם בקשר יומיומי, בטלפון, יוצאים ומבלים ביחד, משתפים חוויות ועוד...היא מספרת שהסלסה שינתה לה את החיים.

 

תלמיד אחר סיפר לנו שהוא עבר גירושים לא כל כך נעימים לאחרונה, וחיפש מקום גם לצאת ולהתאוורר וגם להכיר אנשים בדרך כיפית, שאולי יש להם מכנה משותף ויוכלו לדבר על הדברים- ואכן הוא הכיר חברים חדשים בסלסה, והוא מספר שהסלסה פשוט מלאה לו את החיים בשמחה ואושר, עשייה, חברים וריקודים, והוא לגמרי שכח מכל התקופה הקשה שעברה עליו לפני כן, ומרגיש כיום בנאדם חדש! 
יש לו המון ידידות וחברים חדשים, והוא מספר שהוא יוצא לבלות, הוא הולך ביחד עם עוד 10 ידידות שלו, וכל החברים שלו מסתכלים עליו בהלם, איך זה שהוא מוקף בכל כך הרבה בנות חמודות, והם כולם ביחד יוצאים, נהנים ומבלים. 
 
10. בטחון
אם אתם שואלים אותנו- זה הסעיף הכי חשוב.
חן, המדריכה של בית הספר, סיפרה בגילוי לב שהייתה ילדה, נערה ומתבגרת מאוד מאוד ביישנית. לא היו לה הרבה חברים בילדות, ולא ידעה כל כך איך לדבר ולתקשר עם אנשים וליצור אינטראקציות, שיחות וחברויות חדשות.
אבללללללללל
כמובן, אחרי שהתחילה לרקוד סלסה, שזה בפני עצמו היה תהליך עבורה, היא הגיעה למצב כזה שהיו לה כל כך הרבה חברים, שהיא כבר לא ידעה עם מי לקבוע להיפגש קודם. 
האינטראקציה החברתית השתפרה, למדה איך ליצור חברויות, תקשורת וחיבור עם אנשים, וקיבלה ביטחון עצמי כמו שלא ידעה שיכול היה להיות לה, עד שהיא אפילו הגיע למצב שהיא מייצגת את ישראל באליפויות עולם של סלסה- שאלו הבמות הכי גדולות בעולם, עם אלפים ולפעמים עשרות אלפים אנשים שצופים בה מהקהל ומהבית, ועשתה זאת בהנאה וגאווה גדולה.
כמובן, שמיותר לציין שהכירה זוגיות מוצלחת בסלסה- את בעלה יאיר, ששניהם מלמדים את הקורסים של סלסה ובצ'אטה בארץ ומייצגים את ישראל ביחד באליפויות מסביב לעולם.
אם הייתם שואלים אותה בעבר, אם כיום זה יהיה המצב שלה? היא בטוח הייתה צוחקת לכם בפרצוף 🤣
אבל יודעים מה? 
זו הדוגמא הכי טובה לבנאדם שהגיע עם בטחון ברצפה, והפך להיות סמל ומקור להשראה לאנשים בהמון המון מובנים 💪
אם היא עשתה את זה, גם אתם יכולים!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

bottom of page